Miło nam poinformować Państwa, że w tym roku szkolnym przystępujemy do organizacji VI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Ta ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju jest szansą dla uczniów klas maturalnych i nie tylko, na zdobycie jednego z 48 indeksów na kierunkach dziennikarskich w całej Polsce oraz cennych nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów (m.in. aparaty fotograficzne, zegarki). Patronat nad Olimpiadą objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Zachęcamy uczniów do napisania eseju, nagrania filmu, fotoreportażu lub fotokastu na jeden z podanych niżej tematów, a następnie do sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy podczas testu na etapie okręgowym (13 grudnia 2019 r.) i na etapie centralnym (13-14 marca 2020 r.). Na zgłoszenia (deklaracja udziału) drogą elektroniczną czekamy do 15 października 2019 r. (http://owm.edu.pl/rejestracja/), a na same prace (przesłane na adres okręgu lubelskiego) czekamy do 8 listopada 2019 r..

 

Tematy na I etap Olimpiady

  1. Obraz mojego pokolenia w mediach społecznościowych
  2. Mała ojczyzna a dziennikarstwo – perspektywy rozwoju dziennikarstwa w regionie
  3. Czy to nadal informacja? Miejsce mediów w kampanii wyborczej
  4. Media w edukacji – jak pomagają, jak szkodzą?
  5. Fakty a oceny we współczesnych mediach

 

UWAGA! W tym roku prace wraz z załącznikami prosimy przesyłać pocztą tradycyjną na nowy adres naszego Instytutu:

 

Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL

Al. Racławickie 14

20-950 Lublin

z dopiskiem:

Olimpiada Wiedzy o Mediach

 

Sponsor Olimpiady zadeklarował nagrody specjalne dla trzech szkół z całej Polski, z których najwięcej uczestników zakwalifikowanych zostanie do II etapu. Zwracamy się zatem z uprzejmą prośbą o przekazanie uczniom informacji dotyczących Olimpiady.

 

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie głównej http://owm.edu.pl, oraz na stronie komitetu wojewódzkiego olimpiada-wiedzy-o-mediach,17171.html i fanpage-u Olimpiady na województwo lubelskie https://www.facebook.com/konkurswiedzyomediachlubelski/. Dodatkowo zachęcamy do odwiedzin portalu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL http://idiks.org .

 

W przypadku dalszych pytań można dzwonić lub pisać do koordynatora ds organizacyjnych mgr. Stanisława Dunin-Wilczyńskiego:

 

tel. 512277692

mail: standun@gmail.com

 

 

 

 

 

Autor: Stanisław Dunin-Wilczyński
Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019, godz. 20:49 - Stanisław Dunin-Wilczyński